Ocho Rios SE
Featuring 4 bucket seats and 17 relaxing jets, the Ocho Rios SE is the ideal spa to turn a small space into your own personal hot tub paradise. This plug and play hot tub seats up to 4 people and is made of lightweight, durable material that allows for easy transportation and installation. Simply fill it up, plug it in and enjoy your getaway.
| Dimensions | 86″ x 72″ x 34″ (219 cm x 183 cm x 87 cm) |
| Gallons | 225 (850 L) |
| Jets | 17 |
| Seating | 4 |
Standard Features

Colorscape Lighting
Add a beautiful glow to your hot tub with Colorscape Lighting. With multiple color modes, these LED lights are a fun hot tub feature.

EcoPur Filtration
The clean, clear water you want without the harsh chemicals you don’t. EcoPur Charge uses minerals like copper and zinc to purify water and remove dirt, bacteria, and algae.

Energy Efficient
Quality construction and energy-efficient materials help keep energy costs low. The full-foam insulation and a snug-fitting cover work together to maintain water temperature.

Ozone System
The Ozone System releases a super fine mist that works with your sanitizer to kill bacteria and other organics. Your hot tub will require less maintenance and chemicals.
Shell Colors

Pebble Beach

Sea Salt
Skirting Colors

DuraMaster Espresso (Standard)

DuraMaster Graphite (Standard)
Model Specifications
Getaway Hot Tubs
Ocho Rios SE
| Dimensions | 86″ x 72″ x 34″ (219 cm x 183 cm x 87 cm) |
| Weight (Dry/Full) | 535 lbs (243 kg) / 3,155 lbs (1,431 kg) |
| Gallons | 225 (850 L) |
| Power Requirement | 120 V / 15 Amp Convertible to 240 V / 50 Amp |
| Seating Capacity | 4 |
| Stainless Steel Jets | 17 |
| Pumps | 1 |
| Filtration | EcoPur® Charge |
| LED Lighting | Colorscape Light |
| Exclusive Features | Ozone System |
| Listing Number | 1740 |
At The Hot Tub Store, we sell high quality hot tubs, therapy spas, swim spas, fitness spas, and exercise spas for all budgets. Our premium line of swim spas include MasterSpas® H2X and the Michael Phelps Signature Swim Spas.
Contact us today for a Free Consultation!
Grab your
$1,000 - $5,000 Coupon
Get Your Savings INSTANTLY!
