Ocho Rios CS
This comfortable four-person hot tub features 28 hydrotherapy jets, backlit cupholders, and a waterfall sconce for added ambience. The lightweight, durable material makes the Ocho Rios CS easy to install and easy to maintain. Whether you want an affordable hot tub for your home or vacation rental, the Ocho Rios offers a place to get away.
| Dimensions | 86″ x 72″ x 34″ (219 cm x 183 cm x 87 cm) |
| Gallons | 225 (850 L) |
| Jets | 28 |
| Seating | 4 |
Standard Features

Colorscape Lighting
Add a beautiful glow to your hot tub with Colorscape Lighting. With multiple color modes, these LED lights are a fun hot tub feature.

Backlit Cupholders
Relax with your favorite beverage. Backlit cupholders offer a place to rest your glass and enjoy the ambiance

EcoPur Filtration
The clean, clear water you want without the harsh chemicals you don’t. EcoPur Charge uses minerals like copper and zinc to purify water and remove dirt, bacteria, and algae.

Energy Efficient
Quality construction and energy-efficient materials help keep energy costs low. The full-foam insulation and a snug-fitting cover work together to maintain water temperature.

Ozone System
The Ozone System releases a super fine mist that works with your sanitizer to kill bacteria and other organics. Your hot tub will require less maintenance and chemicals.
Shell Colors

Pebble Beach

Sea Salt
Skirting Colors

DuraMaster Espresso (Standard)

DuraMaster Graphite (Standard)
Model Specifications
Getaway Hot Tubs
Ocho Rios CS
| Dimensions | 86″ x 72″ x 34″ (219 cm x 183 cm x 87 cm) |
| Weight (Dry/Full) | 550 lbs (249 kg) / 3,170 lbs (1,438 kg) |
| Gallons | 225 (850 L) |
| Power Requirement | 240 V / 50 Amp Convertible to 120 V / 15 Amp |
| Seating Capacity | 4 |
| Stainless Steel Jets | 28 |
| Pumps | 1 |
| Water Features | 1 |
| Filtration | EcoPur® Charge |
| LED Lighting | Ozone System Backlit Cupholders |
| Listing Number | 9910 |
At The Hot Tub Store, we sell high quality hot tubs, therapy spas, swim spas, fitness spas, and exercise spas for all budgets. Our premium line of swim spas include MasterSpas® H2X and the Michael Phelps Signature Swim Spas.
Contact us today for a Free Consultation!
Grab your
$1,000 - $5,000 Coupon
Get Your Savings INSTANTLY!
